СУКСАМЕТОНІЮ ХЛОРИД

СУКСАМЕТОНІЮ ХЛОРИД (Suxamethonii chloridum), 2,2′-сукцинілдіокси-біс(етилтриметиламонію)дихлорид, дигідрат.

C14H30Cl2N2O4⋅2H2O                                                             Мол. м. 397,3

Suxamethonii chloridum.ai

АФІ синтетичного походження. Білий або майже білий кристалічний порошок, гігроскопічний, легкорозчинний у воді, малорозчинний в етанолі, ацетоні, практично нерозчинний в ефірі; рН 0,5% розчину від 4,0 до 5,0; Тпл — 160 °С; УФ-спектр: в інтервалі від 230 до 360 нм; ІЧ-спектр, см–1:1724, 1148, 1308, 961, 952, 1612 (KBr). Зберігають у щільно закупореній тарі в захищеному від світла місці.

Ідентифікують за ІЧ-спектром поглинання субстанції; субстанція дає характерну реакцію на хлорид-іони; з кобальту хлоридом і калію гексоціанофератом (II) з’являється смарагдово-зелене забарвлення; при кип’ятінні з розчином калію гідроксиду препарат гідролізується: відчувається різкий запах триметиламіну; при нагріванні з розчином резорцину і концентрованою сірчаною кислотою утворюється сполука, яка в лужному розчині має жовтогаряче забарвлення і сильну зелену флуоресценцію. При додаванні до водного розчину субстанції сірчаної кислоти і амоніаку рейнекату утворюється осад рожевого кольору (Тпл — 183 °С). Кількісно визначають ацидиметрично хлорною кислотою в середовищі льодяної оцтової кислоти, оцтового ангідриду і розчину меркурій ацетату — індикатор кристалічний фіолетовий (до появи синьо-зеленого забарвлення); аргентометрично в присутності натрій еозинату.

Фармакологічна група. M03A B01 — міорелаксанти з периферичним механізмом дії.

Фармакологічний ефект. Міорелаксивний.

Застосування: релаксація м’язів при короткочасних оперативних втручаннях, інтубація трахеї, а також управлення вивихів, репозиція кісткових уламків, пригнічення судом при правці, отруєнні стрихніном; профілактика спонтанних травм при електроімпульсній терапії.

Компендиум 2015 — лекарственные препараты / Под ред. В.Н. Коваленко. — К., 2015; От субстанции к лекарству / Под ред. В.П. Черных. — Х., 2005; European Pharmacopoeia 5; Тhе Меrc index an Encyclopedia of chemicals, drugs and biological. — 13 Ed., 2001. — № 1.


Інші статті автора