АНТИБІОТИКОПРОФІЛАКТИКА

АНТИБІОТИКОПРОФІЛАКТИКА (грец. anti — проти + bios — життя + prophylasso — захищати) — комплекс заходів, спрямованих на запобігання інфекційним хворобам, генералізації інфекційного процесу шляхом застосування антибіотиків.

А. застосовується при загрозливій інфекції до розвитку клінічних симптомів захворювання і з метою елімінації збудників. До випадків профілактичного призначення антибіотиків належать запобігання розвитку бленореї у немовлят, інфікування великих ран в хірургії, лабораторного інфікування, бактеріальних ускладнень вірусних інфекцій, при контакті персоналу й оточуючих із хворим на чуму, епідемії менінгіту, при передопераційній підготовці операцій на серці та судинах, органах ШКТ та ін. При необхідності А. може проводитися паралельно з серопрофілактикою і вакцинопрофілактикою.

БМЭ. — М., 1975. — Т. 1; Навашин С.М., Фомина И.П. Рациональная антибиотикотерапия: Справочник. — М., 1982; Словник з мікробіології, вірусології, імунології та інфекційних захворювань / За ред. проф. Г.К. Палія. — Вінниця, 1995; Справочник по антисептике / Под ред. А.П. Красильникова. — М., 1995.


Інші статті автора