ГОНАДОРЕЛІНУ АЦЕТАТ

ГОНАДОРЕЛІНУ АЦЕТАТ (Gonadorelini acetas).

С55Н75N17O13,СН3СООН                                               Мол. м. 1242

Gonadorelini_acetas.eps

АФІ природного чи синтетичного походження. Білий або жовтуватий кристалічний порошок, розчинний у воді та в 1% розчині льодяної оцтової кислоти, помірно розчинний у метанолі. Зберігають у герметичному контейнері, що захищає від дії світла, при температурі 2–8 °С.

Ідентифікують методом рідинної хроматографії (порівнюють час утримування та розмір характеристичних піків при хроматографуванні досліджуваного розчину та розчину порівняння); методом ТШХ (система розчинників: льодяна оцтова кислота — вода — метанол — метиленхлорид (6:14:45:60)). Кількісно визначають методом рідинної хроматографії зі спектрометричним детектуванням.

Фармакологічна група. H01C A01; V04C M01 — гонадотропін-рилізинг-гормони.

Фармакологічні ефекти. Стимулює секрецію лютеїнізуючого і фолікулостимулюючого гормонів передньої частки гіпофізу, що, у свою чергу, призводить до стимуляції дозрівання фолікулів і овуляції, сперматогенезу та секреції тестостерону. Навіть у високих дозах не впливає істотним чином на функцію інших органів.

Застосування. Діагностика гіпогонадизму і передчасного статевого розвитку (діти віком старше 12 років та дорослі). Профілактика й лікування аменореї та безпліддя при вторинному гіпогонадизмі. Як замісна терапія при станах, пов’язаних із дефіцитом ендогенного рилізинг-гормону, в т.ч. дисфункція яєчників, затримка статевого дозрівання. Крипторхізм. Для підтримки функції жовтого тіла на ранніх строках вагітності.

От субстанции к лекарству /Под ред. В.П. Черных. — Х., 2005; European Pharmacopoeia 5; The Merk index an Encyclopedia of chemicals, drugs and biological / 13 Ed., 2001. — № 1.


Інші статті автора