АЛАНІН

АЛАНІН (Alaninum), (S)-2-амінопропанова кислота.

С3Н7NO2                                 Мол. м. 89,1

Alaninum.ai

АФІ природного походження. Білий або ледь білий кристалічний порошок або безбарвні кристали, легкорозчинний у воді, дуже малорозчинний у спирті, практично нерозчинний в ефірі. [α]D20 = від +13,5° до +15,5° у 10% розчині кислоти хлористоводневої. Зберігають у добре закупореній тарі у захищеному від світла місці.

Ідентифікують за ІЧ-спектром поглинання субстанції; за величиною питомого поглинання від +13,5° до +15,5° у 10% розчині кислоти хлористоводневої; методом ТШХ; за реакцією з розчином натрію нітриту в присутності кислоти хлористоводневої, при подальшому додаванні розчину натрію гідроксиду і розчину калію йодиду йодованого утворюється осад жовтого кольору з характерним запахом. Кількісно визначають методом ацидиметрії у неводному (суміші кислоти мурашиної безводної і кислоти оцтової безводної) середовищі (індикатор — нафтолбензеїн).

Фармакологічна група. A16AA — препарати для парентерального та ентерального живлення (амінокислоти).

Фармакологічні ефекти. Нормалізує білковий і вуглеводний обмін.

Застосування. Парентеральне білкове живлення.

Компендиум 2015 — лекарственные препараты / Под. ред. В.Н. Коваленко.– К., 2015; От субстанции к лекарству / Под ред. В.П. Черных. — Х., 2005; Clarke’s isolation and identification of drugs / Ed. A.C. Moffat. — London, 1986; European Pharmacopoeia 5; The Merk index an Encyclopedia of chemicals, drugs and biological. 13 Ed., A, 2001.


Інші статті автора